Študenti, nedajte sa okabátiť

Autor: Tímea Gurová | 8.8.2011 o 16:16 | (upravené 8.8.2011 o 16:23) Karma článku: 14,01 | Prečítané:  4553x

Pred pár dňami som dostala email o úspešnom pridelení internátnej izby na ďalší akademický rok. Nebolo by na tom nič zvláštne, lenže ja som o žiadny internát ani nežiadala.

Celá správa sa mi od samého začiatku videla pofidérna, a tak som si ju podrobnejšie preskúmala ešte raz.

Hromadné správy generuje systém a za celé roky sa mi nestalo, aby systém „vygeneroval" správu uloženú vo Worde ako prílohu a bez sprievodného textu. Úhradu za prvé dva mesiace ubytovania bolo treba zrazu odoslať na účet v Slovenskej sporiteľni a nie Štátnej pokladnice. Navyše aj samotný mail nebol odoslaný z domény uniba.sk ako všetky oficiálne maily, ale z domény szm.sk. Po tomto všetkom sa mi aj meno pridelenej spolubývajúcej Henriety Kováčovej zdalo priveľmi naivné. Inak sa text veľmi nápadne podobal na originál, ktorý každý s prideleným ubytovaním dostal, preto si viem predstaviť , že v zhone a akejsi spontánnosti platbu na cudzí účet niekto aj vykonal.

Pre istotu som sa informovala aj u vedenia internátov a bolo mi potvrdené, že šlo o podvod a celú situáciu už rieši polícia.

Prikladám správu v plnom znení.

 

Vážená Timea Gurova,

Vaša žiadosť o ubytovanie v UZ UK bola schválená a po dokončení rozubytovania fakultou Vám bola pre akademický rok 2011/2012 pridelená izba MI – B 431 na internáte Mlyny MI - B. Cena za ubytovanie je 62 EUR/lôžko/mesiac
(1867.8 SKK/lôžko/mesiac).
Izba je: s internetom, nezrekonštruovaná, počet lôžok: 2
Spolubývajúci na izbe: Henrieta Kováčová

Dôležité upozornenie!
Študent je povinný zaplatiť za ubytovanie za mesiace september a október najneskôr do 10. augusta. Pri platbe je nutné použiť variabilný symbol uvedený nižšie. Za zaplatené sa považuje, keď je čiastka za ubytovanie pripísaná na účet UZ UK najneskôr do 10. augusta – v opačnom prípade 11. septembra študentovi zaniká nárok na pridelené lôžko. Platby na VI Mlyny je možné realizovať iba bankovým prevodom! Platby šekom nebudú akceptované. Študenti, ktorí sa prídu ubytovať 1.9. sú povinní platbu zrealizovať najneskôr 10.8., aby bola zaúčtovaná 20.8. na účet VI Mlyny.

Číslo účtu

0635554007/0900

Banka

Slsp

Variabilný symbol

83114286

Poznámka platby

Timea Gurova, MI – B 431

Suma k úhrade (za dva mesiace ubytovania)

124 EUR (3735.6 SKK)Pozor: pripísanie platby na účet UZ UK trvá niekedy aj 10 dní.V zmysle smernice rektora UK č. 4/2009 nárok na ubytovanie máte v prípade riadneho zapísania sa na štúdium v akademickom roku 2011/2012 a len počas doby štúdia.
Bližšie informácie ohľadom ubytovania sa na konkrétnom UZ UK nájdete na stránke http://www.mlyny.uniba.sk/index.php?id=2784 .
Táto správa bola odoslaná systémom e-ubytovanie po rozdelení izieb Vašej fakulty.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?